Angelina Jolie theksoi këtë javë se vajza e saj 15-vjeçare Zahara është ‘ një grua e jashtëzakonshme afrikane’.

Ylli i filmit 45-vjeçar adoptoi Zahara si një foshnjë nga një jetimore në kryeqytetin Etiopisë, Addis Ababa në 2005.

Tani Angelina ka shfaqur lëvdata për vajzën e saj më të madhe gjatë një bisede video TIME 100 , përcjell portali rtv21.tv

“Vajza ime është nga Etiopia, një nga fëmijët e mi, dhe unë kam mësuar shumë nga ajo”, tha Anxhelina gjatë diskutimit.

“Ajo është familja ime, por ajo është një grua e jashtëzakonshme afrikane dhe lidhja e saj me vendin e saj, kontinentin e saj”, tha  aktorja e Maleficent.

Angelina dhe ish-burri i saj Brad Pitt kanë Zahara, si dhe pesë fëmijë të tjerë – Maddox, 18 vjeç, Pax, 16 vjeç, Shiloh, 14 vjeç, dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 11.

Gjatë dy javëve të fundit, Brad është parë dy herë në rezidencën e Angelina në Los Feliz ndoshta duke sinjalizuar se lidhja tyre me njëri-tjetrin po përmirësohej./21Media