Anglia do të zhvilloj ndeshjen e parë për kualifikimet në botëror ditën e nesërme kundër San Marinos, ku yjet e “Tre Luanëve” Rashford dhe Saka do te mungojnë dhe janë në dyshim për ndeshjen e 28 marsit kundër Shqipëris.

Dy lojtarët e Premier ligës pësuan dëmtime para grumbullimit me kombëtaren e Anglisë dhe duket se ende nuk janë rikuperuar dhe janë në dyshim për ndeshjen e cila zhvillohet në Air Albania.

Ndeshja e 28 marsit do të fillojë prej orës 18:00, ku Shqiperia shpreson të “rrëmbej” pikë nga “Tre Luanët”.