Përbërja e skuadrës angleze

Përbërja e skuadrës angleze

Anglia e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.

Tre luanët gjatë muajit shtator do të luajnë kundër Bullgarisë dhe Kosovës.

Skuadra e Anglisë:

Portierë: Tom Heaton, Jordan Pickford, Nick Pope

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold, Ben Chilwell, Joe Gomez, Michael Keane, Harry Maguire, Tyrone Mings, Danny Rose, Kieran Trippier, Aaron Wan-Bissaka

Mesfushorë: Ross Barkley, Jordan Henderson, James Maddison, Mason Mount, Alex Oxlade-Chamberlain, Declan Rice, Harry Winks

Sumlues: Harry Kane, Jesse Lingard, Marcus Rashford, Jadon Sancho, Raheem Sterling, Callum Wilson

Kosova do të udhëtojë drejt Southamptonit me 10 shtator për t’u përballur me Anglinë.