Superliga e Kosovës sot e hap javën e gjashtë të edicionin 2020/21..

Me fillim nga ora 14:00, do të ballafaqohen dy skuadrat me në formë për momentin në futbollin e Kosovës, Arbëria dhe Ballkani.

Nga pesë ndeshjet e zhvilluara, Arbëria ka vetëm një humbje, dy barazime dhe dy fitore, kurse Ballkani, i drejtuar nga trajneri Ismet Munishi, ka vetëm një barazim dhe katër fitore.