Futboll, nis xhiroja e 4-të e Superligës së Kosovës

 Futboll, nis xhiroja e 4-të e Superligës së Kosovës

Sot është zhvilluar takimi i parë i xhiros së 4-të të Superligës së Kosovës në Futboll. Lideri aktual i tabelës, Arbëria dhe Feronikeli kanë luajtur baras pa gola.

Tri ndeshje të kësaj xhiroje zhvillohën të mërkurën, përballën: Drita- Besa, Trepça 89- Prishtina dhe

Llapi- Ballkani.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiroje zhvillohet të ejntë, përballën Drenica e Gjilani.

Të ndjekim kronikën nga përballja e sotme ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit(E pergaditi-Bajram SHALA)./21Media