Arbnora Ademaj në kinematografin turke

Arbnora Ademaj në kinematografin turke

Ish-“Miss Kosova” Arbnora Ademaj, është zgjedhur si Ambasadore e Kulturës Shqiptare në Turqi. Këtë e bëri të ditur vet Arbnora përmes një postimi të publikuar në Instagram.

“Jam shumë e nderuar tê mar çmimin Ambasadore e Kulturês Shqiptare në Turqi, ky çmim më motivon të punojë edhe të angazhohem gjithmonë në të mirë të kultures dhe artit tonë”, ka shkruar Arbnora. 

Për këtë çmimi Arbnora pranoi komente të shumta nga shoqëria dhe fansat e saj.

 

View this post on Instagram

 

@selimqerka @irselcivit

A post shared by Arbnora Ademaj (@arbnora_ademaj) on


muajin maj Arbnora është bërë pjesë e një filmi turk, ish-“Miss Kosova” zbuloi se në film do të ketë rolin e një vajze që ka probleme me të folurin, rol ky që do e ndihmojë tejet shumë, pasi ende nuk e ka mësuar mirë gjuhën turke. /21Media