Gjatë fundjavës që shkoi, këngëtarja 27-vjeçare Ariana Grand u bë gruaja e parë që arriti 200 milionë ndjekës në Instagram. Ajo la pas nga Kylie Jenner dhe Selena Gomez me përkatësisht 193 dhe 190 milionë ndjekës.

Ylli i futbollit Cristiano Ronaldo ishte personi i parë që arriti ndonjëherë 200 milionë në platformën e njohur të mediave sociale. Ai tani ka 237 milion.

Shoqja e saj dhe bashkëpunëtorja Lady Gaga e përgëzoi Grande të shtunën për arritjen – përpara performancës së tyre në MTV Video Music Awards 2020, përcjell portali rtv21.tv

“[Urime] mikes time @arianagrande për 200 milionë ndjekës! Ti je një mbretëreshë! Vish atë kurorë! 💕💕💕🧚‍♀‍🧜‍♀‍”shkroi Gaga.

Ishte një fundjavë e madhe për Grande, pasi ajo u bashkua me Gaga në skenë në VMA për performancën e tyre debutuese të single-it të tyre hit, “Rain on Me”. Dyshja më vonë fitoi çmimin në këtë edicion për bashkëpunimin më të mirë në pistë.

“Kjo do të thotë sa bota”, tha Gaga, 34 vjeç, ndërsa pranoi çmimin e saj nga Jaden Smith. “Unë dhe Ariana u lidhëm vërtet përmes kësaj kënge.”

“Unë dhe Ariana jemi vërtet motra të shpirtit”, shtoi ajo. “Vajza, kjo është për ne… Ari, unë të dua”.

“Rain on Me” mundi Black Eyed Peas dhe J Balvin “Ritmo”, Future and Drake’s “Life Is Good”, Grande dhe Justin Bieber “Stuck with U”, Karol G dhe Nicki Minaj “Tusa” dhe Ed Sheeran me Khalid’s ” në kategorinë më të mirë të bashkëpunimeve.

Grande më vonë ndau një postim në Instagram duke e falënderuar Gaga për bashkëpunimin me të.

“Faleminderit shumë @ladygaga të dua me gjithë zemrën time. ishe përtej se shkëlqyeshme sonte. kaq mirënjohëse që isha pjesë e kësaj me ty dhe faleminderit përsëri @ mtv 🖤 :)” shkroi ajo./21Media