Artistja amerikane nuk ka të ndalur

Artistja amerikane nuk ka të ndalur

Këngëtarja dhe aktorja e njohur me famë botërore, Ariana Grande ka thyer rekordin më të ri në karrierën muzikore. Ariana është bërë artistja e parë ndonjëherë që ka tri albume me mbi dy miliardë dëgjime në platformën, “Spotify”.

Këtë lajm e ka bërë të ditur “Chart Data”, përmes rrjetit social, Twitter, përcjell rtv21.tv

Kjo nuk është hera e parë që artistja thyen rekord, pasi që muajve të kaluar, Ariana mori fronin si artistja më e ndjekur në rrjetin social, Instagram si dhe artistja më e ndjekur në Youtube.

Ariana Grande po ashtu ka arritur të shënojë histori, duke u bërë artistja e parë që ka tre këngë në krye të toplistës, ”Billboard”, ku këtë rekord më parë e kishte arritur vetëm grupi, “The Beatles” në vitin 1964.

“Break Up With Your Girlfriend, I’m Bored” është projekti i fundit i artistes i publikuar në muajin shkurt dhe që deri më tani numëron mbi 150 milionë klikime në kanalin, Youtube./21Media