Sot është zyrtarizuar kalimi i sulmuesit shqiptar, Armando Broja te Vitesse.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi holandez nëpërmjet postimit në rrjete sociale.

Te Vitesse me shumë sukses ka luajtur edhe yll shqiptar, Milot Rashica, i cili tani është pjesë e Werder Bremen dhe po kërkohet nga shumë klube evropiane.