Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona në Deçan të cilët pas një konflikti verbal ishin përfshi në një rrahje.

Ata kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar tretman mjekësor. Të dyshuarit edhe në QKMF Deçan e kishin vazhduar incidentin dhe të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Rasti ka ndodhur dje në ora 16:45, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.