Arrestohen mbi 90 protestues, mes tyre një gazetar

Më shumë se 90 protestues u arrestuan në qytetin perëndimor rus të Shën Petersburgut të martën, ndërsa protestonin kundër luftës në Ukrainë, sipas Shërbimit Rus të BBC.
Protesta u zhvillua në qendrën tregtare Gostiny Dvor në Nevsky Avenue në qendër të qytetit, përcjellë rtv21.tv
Policia ruse arrestoi protestuesit dhe të paktën një gazetar në harkun e 30 minutave, raporton BBC duke cituar Zaks.ru.
Një ditë më parë, policia në qytet arrestoi rreth 900 protestues kundër luftës në Ukrainë./21Media

Back to top button