Vetura i kthehet pronarit

Vetura i kthehet pronarit

Hetuesit policorë në Vushtrri kanë arrestuar një person të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’.

Arrestimi i E.Sh, 19 vjeçar është bërë në qytetin e Klinës, mbi bazën e dyshimeve dhe provave të siguruara se i njëjti gjatë natës në rrugën “Isa Boletini” në Vushtrri, ka vjedhur një veturë brenda së cilës kishte vegla të ndryshme pune.

Policia njoftoi se tek i dyshuari është gjetur vetura e vjedhur, si dhe veglat e punës, ku pas procedurave të nevojshme verifikuese vetura i është kthyer pronarit.

Ndërsa pas procedurave intervistuese, të dyshuarit nga ana e prokurorit të rastit i është caktuar masa e ndalimit policor./21Media