Një person është arrestuar në Deçan, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj familjareve të tij.

Gjatë intervistimit të anëtarëve të familjes është kuptuar se i dyshuari posedon armë me ç’rast është konfiskuar arma pushkë gjuetie.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media