Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se është arrestuar një person i dyshuar për dhunimin e një vajze të mitur gjatë periudhës 2019-2020.

Sipas policisë rasti ka ndodhur në Gjilan.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti kishte dhunuar seksualisht dhe kishte fotografuar viktimën femër kosovare (të mitur)”, ka njoftuar policia.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është ndaluar për 24 orë./21Media