​Java e dytë në Premier Ligën angleze fillon me Arsenal-Burnley

​Java e dytë në Premier Ligën angleze fillon me Arsenal-Burnley

Sot në orën 13:30 Arsenali pret në “Emirates Stadium” skuadrën e Burnley në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të Premier Leagues.

Vlen të theksojmë që Granit Xhaka nuk aktivizohet për shkak të dëmtimit.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Leno, Maitland – Niles, David Luiz, Sokratis, Monreal, Ceballos, Guendouzi, Willock, Aubameyang, Nelson, Lacazette.

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters, Gudmundsson, McNeil, Cork, Westwood, Wood, Barnes.

Të dy skuadrat kane fituar javën e kaluar përballë Newcastle United dhe Southamptonit.