Klubi londinez janë në kërkim të një qendër mbrojtësi të ri, dhe tani sytë i kanë tek 21 vjeçari francez, Malang Sarr.

Sarr momentalisht është agjent i lirë, pasi kontrata e tij me klubin francez Nice përfundoi këtë verë. Megjithatë nuk do të jetë e lehtë për Topçinjtë që të sigurojnë kartonin e futbollistit, pasi shumë klube evropiane janë të interesuar për të.

Arsenal ende nuk i kanë ofruar një kontratë përfaqësuesit të Francës U21./21Media