Pierre-Emerick Aubameyang kërkohet nga klubi londinez

Pierre-Emerick Aubameyang kërkohet nga klubi londinez

Reprezentuesi nga Gaboni dhe Arsenal janë pajtuar për kushte të transferimit, dhe tani raportohet se Arsenal ka dorëzuar ofertën zyrtare në drejtim të Borussia Dormund.

Në ofertë është përfshirë edhe francezi Olivier Giroud, që do të shkojë në drejtim të Borusisë në rast se do të ndodhë transferimi, shkruan rtv21.tv.

Topçinjtë kanë ofruar një shumë që nga Borussia nuk është bërë publike, por që mendohet të jetë rreth 50 milionë euro./21Media