Arsenali fitoi me rezultat përfundimtar 3 me 0

Arsenali fitoi me rezultat përfundimtar 3 me 0

Arsenali ka siguruar kualifikimin në raundin e katërt të FA Kupës pas fitores bindëse ndaj Blackpool-it.

“Topçinjtë” shënuan fitore prej 0-3 falë dy golave që për mysafirët në pjesën e parë i shënoi Josef Uillok. Derisa golin e fundit e shënoi Ivobi në minutën e 82 të takimit.

Kualifikimin në këtë garë e kanë siguruar sonte edhe dy klubet tjera angleze, Manchester United dhe Chelsea.