Përfunduan ndeshjet e fazës së eliminatorëve në Ligën e Evropës, me ç’rast ndeshja më interesante e programit të sotëm përfundoi pa fitues – Manchester United barazoi 1:1 me skuadrën e AC Milan.

Ndeshje zhvilluan edhe dy skuadrat londineze Arsenal dhe Tottenham, të cilat shënuan fitore kundër Olympiacos, respektivisht Dinamo Zagreb.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve në kuadër të Ligës së Evropës:

Ajax – Young Boys 3:0

Dynamo Kyiv – Villarreal 0:2

Manchester United – AC Milan 1:1

Slavia Prague – Rangers 1:1

AS Roma – Shakhtar Donetsk 3:0

Granada CF – Molde 2:0

Olympiacos – Arsenal 1:3

Tottenham – Dinamo Zagreb.