Arsenail ka shënuar fitore ndaj Norwich me rezultat 4:0  në kuadër të xhiros së 32-të të Premierligës.

Pierre Emerick Aubameyang në minutën e 33’, shënoi për epërsinë 1:0.

Në minutën e 37’, erdhi goli i dytë për Arsenalin, i shënuar nga Granit Xhaka.

Në pjesën e dytë shënoi sërish Aubameyang në minutën e (67’) dhe Cedric Soares (81’).