Trajneri spanjoll i Arsenalit, Mikel Arteta, ka zbuluar klubin më të fortë në Evropë sipas tij.

Fjala është për kundërshtarët e Premier Ligës, Manchester City, që drejtohen nga Pep Guardiola.

“Po mendoj që Manchester City janë për momentin ekipi më i mirë në Evropë. Mënyra se si po luajnë, rezultatet dhe konsistenca i bën ata më të mirët” – u shpreh ai.