Çdo detaj deri në perfeksion

Çdo detaj deri në perfeksion

Qëndisja është një art delikate në kohën më të mirë, që kërkon saktësi dhe durim i madh, si dhe një dorë dhe sy të qëndrueshme për detaje.

Artistja ruse e njohur si Krista Decor e merr atë në nivelin e ardhshëm duke zgjedhur të thur planet e saj të ndërlikuar në një pëlhurë delikate të quajtur tyl. Tyli është një rrjet e lehtë që është aq e mirë sa ka një pamje pothuajse transparente, një që e bën qëndisjen të duket sikur është pezulluar në mes të ajrit, transmeton rtv21.tv.

Teknika e qëndisjes së Kristinës u krijua gjatë një praktike në V. Yudashkin, një shtëpi mode në Rusi dhe është e frymëzuar nga natyra. “Shumica e të gjithave në punë me qëndisje më pëlqen zbukurime me lule dhe kafshë. Ta themi thjesht, kjo është bota e natyrës së luleve dhe kafshëve”, tha ajo

“Kur krijoj dekor, përdor stilet e sheshta dhe voluminoze të cilat kërkojnë materiale të tilla si fije leshi dhe fije pambuku, rruaza, perla, gurë natyralë, gimp, qëndisje me kashtë dhe shirit mëndafshi. Kur kombinohen këto materiale, lind një dizajn i ri”, shtoi ajo.

Kristina ka një faqe aktive të Instagram me të gjitha dizajnet e saj të reja, përfshirë punën në vazhdim dhe disa video./21Media