Vuante nga kanceri

Vuante nga kanceri

Vdiq në moshën 84-vjeçare aktorja dhe këngëtarja e mirënjohur, Diahann Caroll.

Vajza e saj, Susan Kay, i tha The Associated Press se nëna e saj vdiq të premten në Los Angeles nga kanceri, shkruan Daily Mail, transmeton rtv21.tv

Ajo ishte femra e parë me ngjyrë që fitoi një çmim Tony (si aktorja më e mirë në vitin 1962), për rolin e saj në “No Strings”. Caroll ishte e nominuar për çmimin Oscar në vitin 1975 për filmin “Claudine”. Ajo ishte e njohur edhe për role të tjera.

Aktorja me renome botërore qe një kohë të gjatë vuante nga kanceri./21Media