Bryant dhe katër persona të tjerë vdiqën tragjikisht

Bryant dhe katër persona të tjerë vdiqën tragjikisht

Legjenda e Los Angeles Lakers, Kobe Bryant, vajza e tij, Gianna Bryant dhe tre persona të tjerë vdiqën të dielën pas përplasjes së helikopterit, në të cilin gjendeshin.

Lidhur me këtë lajm të hidhur shpërthyen reagimet e artistëve, si vendor, ashtu edhe ndërkombëtar. Ata në në rrjete sociale publikuan foto të legjendës së basketbollit, të shokuar nga vdekja e tij, shkruan rtv21.tv

Justin Bieber, Chris Brow, Dua Lipa, Tolgahan Sayisman, Gigi Hadid, Gashi, Stanaj, Ledri Vula, Young Zerka, Dafina Zeqiri, Lluni, Lumi B janë vetëm disa nga artistët që reaguan pas vdekjes së legjendës së basketbollistit.

Pos Bryant-it dhe vajzës së tij, u bë i ditur edhe identiteti i viktimave të tjera. Siç raportohet, në helikopter gjendej një bashkëmoshatare e Giannas, prindi i saj dhe piloti. Ata ishin duke udhëtuar drejt akademisë Mamba të basketbollit për të marrë pjesë në një trajnim basketbolli kur ndodhi përplasja e helikopterit./21Media

 

View this post on Instagram

 

It can’t be. You always encouraged me mamba. Gave me me some of the best quotes that we smile about to this day.! Love you man!

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

 

View this post on Instagram

 

Today feels like a nightmare. My prayers go out to the Bryant family very sorry for your loss

A post shared by GASHi (@gashi) on

 

View this post on Instagram

 

DEVASTATED!! RIP❤️KING

A post shared by CHRIS BROWN (@chrisbrownofficial) on

 

View this post on Instagram

 

No way… Grateful to have ever seen you live. Grateful for your motivation. Grateful for ur inspiration. Hearts broken

A post shared by Stanaj (@stanaj) on

 

View this post on Instagram

 

R.I.P Kobe #Mamba 24/8 #ripkobe

A post shared by YOUNG ZERKA (@youngzerka) on

 

View this post on Instagram

 

As long as i can shoot your name will be followed!! Kobe

A post shared by Ledri Vula (@ledrivula) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FRESCO BARZ ☠️‍♂️⛵️ (@lluni96) on

 

View this post on Instagram

 

Wow R.I.P #blackmamba

A post shared by Lumi B (@lumib) on