Nga 1028 teste 148 të infektuar ,- Zemaj: Të veprohet urgjentisht në parandalimin e përkeqësimit të situatës

Nga 1028 teste 148 të infektuar ,- Zemaj: Të veprohet urgjentisht në parandalimin e përkeqësimit të situatës

Në Kosovë brenda 24 orëve asnjë viktimë nga koronavirusi. Nga  1 mijë e 28 testime të kryera, dolën 148 të infektuar m këtë virus, ndërsa 56 u shëruan.
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj kërkoi nga Policia, të gjitha inspektoratet, komunat dhe shtabet emergjente, që të veprojnë urgjentisht në parandalimin e përkeqësimit të situatës./21Media