Juventus-i pa Cristiano Ronaldon

Juventus-i pa Cristiano Ronaldon

Java e 13-të në Serie A hapet me derbin në mes Atalantës dhe Juventus-it që zhvillohet sot nga ora 15:00.

Juventusi do të kërkojë fitoren e radhës për të mbetur në pozitën e parë në tabelë, ndërsa Atalanta është duke luftuar për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Kampioni i Italisë do të jenë pa Alex Sandron, Giorgio Chiellinin, Adrien Rabiotin dhe Cristiano Ronaldon, që janë po ashtu të lënduar.

Tashmë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare që mund ti shihni më poshtë: