Rodriguez ka pasur ofertë edhe nga Napoli

Rodriguez ka pasur ofertë edhe nga Napoli

Klubi spanjoll, Atletico Madrid është gati për t’i bërë ofertë mesfushorit të Realit, James Rodriguez.

Sipas raportimeve të medias spanjolle “El Transistor”, Diego Simeone dëshiron që ta transferojë James Rodriguezin në Atletico Madrid.

Lojtari i Real Madridit ka pasur ofertë edhe nga klubi italian, Napoli.

Atletico i ka thënë mirupafshim shumë lojtarëve si Lucas Hernandez, Diego Godin, Juanfran dhe Antoine Greizmann me këtë të fundit që pritet të largohet zyrtarisht gjatë javës së ardhshme.

Atletico e ka transferuar në Joao Felixin dhe janë gati për të bërë ofertën edhe për James, kombëtarja e të cilit u eliminua nga Kupa e Amerikës të premten.