Shakhtar Donetski ka luajtur baraz me Dinamo Zagrebin

Shakhtar Donetski ka luajtur baraz me Dinamo Zagrebin

Atletico Madridi sonte ka shënuar fitore në shtëpi ndaj gjermanëve të Bayer Leverkusenit, në ndeshjen e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 1-0, me golin e shënuar nga Alvaro Morata (78’).

Ndërsa  takimi tjetër i Ligës së Kampionëve, i zhvilluar mes Shakhtar Donetsk dhe Dinamo Zagreb ka përfunduar me rezultat 2-2.

Bashkëlojtarët e Arijan Ademit janë treguar të mirë në fushë, duke arritur të marrin një pikë të vlefshme si mysafir.