Ava fitoi çmimin "Best Push"

Ava fitoi çmimin “Best Push”

Një tjetër shqiptare rrëmbeu vëmendje të madhe në edicionin e sivjetmë të MTV EMA në Sevillë të Spanjës. Bëhet fjalë për shqiptaren e famshme, Ava Max, e cila ishte e nominuar në dy kategori, “Best New” dhe “Best Push”. Këtë të fundit e fitoi, në konkurrencë me Billie Eilish CNCO, H.E.R., Jade Bird, Juice WRLD, Kiana Ledé, Lauv, Lewis Capaldi, Lizzo, Mabel dhe Rosalia, transmeton rtv21.tv

Artistja e mirënjohur shqiptare elektrizoi skenën me hitin “Sweet but psycho”.

Shkëlqeu në skenën e MTV EMA./21Media