Dje në fshatin Sllovi të Lipjanit janë vjedhur tetë bateri dhe 600 litra derivate.

Policia njoftoi se vjedhja është raportuar se ka ndodhur nga persona të panjohur nga makineria e rëndë punuese.

Lidhur me rasatin është njoftuar prokurori, rasti shkon në procedurë të rregullt./21Media