Barcelona duke se ka pranuar lajmin më të mirë dhe më të rëndësishëm që ka të bëjë me të ardhmen e Lionel Messit.

Superylli argjentinas është në fazën e marrjes së vendimit mbi të ardhmen e tij dhe duket se do të vazhdojë me Barcelonën.

Televizioni spanjoll “TVE” ka mësuar se babai i Messit Jorge Messi e ka informuar hierarkinë e klubit katalanas se Messi nuk është duke menduar për t’u larguar nga “Camp Nou” në fund të këtij edicioni.