Bale ka provuar të bëjë më të mirë

Bale ka provuar të bëjë më të mirë

Gareth Bale ka pranuar që është duke luajtur me shumë zemërim.

Sulmuesi i Real Madridit kërkonte largimin gjatë afatit kalimtar, por në fund u vendos të qëndroj në “Santiago Bernabeu”.

Bale këtë sezon ai është në formë të mirë pasi ka arritur të shënojë dy herë dhe të bëjë dy asistime.

Kur luan ka shumë emocione. Zemërimi është pjesë e këtij emocioni, por nuk kam asgjë të qartë për momentin. Provoj të bëjë më të mirën si në kombëtaren e Uellsit ose në Madrid dhe do vazhdoj ta bëj këtë gjë”, deklaroi ai./21Media