Futbollisti uellsian, Gareth Bale, sipas BBC, do të arrijë në Londër të premten për të përfunduar transferimin në Tottenham.

Theksohet se negociatat midis Real Madrid dhe Tottenham janë ende në progres dhe se futbollisti 31-vjeçar duhet të mbërrijë në klubin londinez si i huazuar.

Bisedimet midis klubeve janë në fazën e fundit dhe nëse ato përfundojnë mirë, Bale do të udhëtojë në Londër të premten.

Raportohet se Bale do të stërvitet në mënyrë të pavarur në kompleksin e Real Madridit të enjten.

BBC kujton se agjenti i futbollistit, Jonathan Barnett konfirmoi se negociatat janë duke vazhduar dhe se përparimi është i ngadaltë.

Menaxheri i Spurs, Jose Mourinho nuk pranoi të komentojë mbi mundësinë e Bales, që të forcojë ekipin e tij.