Futboll, Superliga, xhiroja e 6-të

Futboll, Superliga, xhiroja e 6-të

Sot u zhvilluan edhe tri takime të xhiros së 6-të të Superligës së Kosovës në Futboll dhe u arritën këto rezultate:

Ballkani- Vushtrria  5:2

Flamurtari- Llapi 1:5 dhe

Ferizaj- Drenica 0:1

Tri ndeshjet tjera u zhvilluan dje, kurse edhe pas rezultateve të sotme, në krye të tabelës mbetën Feronikeli e Gjilani me nga 12 pikë, kurse në vijim pason kronika më tri takimet e ditës së sotme./21Media