Ballkani sot ka bërë të ditur se ka tranferuar të futbollistë të njohur.

Bëhet fjalë për Mevlan Zekën dhe Kenan Haxhihamzën, të cilët nga sezoni tjetër do të jenë pjesë e Ballkanit.

Zeka i cili luan në pozitën e sulmuesit vjen nga skuadra e Feronikelit, kurse, Haxhihamza që është portier nga Gjilani. /21Media