Të privohesh nga orët e gjumit mund të jetë një ndër gjërat më shqetësuese për një njeri.

Për recetën e pijes që ju ndihmon të flini më qetë ju nevojiten një banane, kanellë dhe ujë.

Përgatitja:

Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni një banane të prerë. Lëreni për 10 minuta. Pasi e keni hequr nga zjarri shtypeni me një pirun dhe më pas kullojeni në një filxhan çaji. Lëreni të ftohet dhe shtoni pak kanellë. Ju duhet ta pini këtë, të paktën, një orë para se të shkoni në shtrat./21Media