Slovenia ka shënuan dhe e ka barazuar në 1-1 rezultatin kundër Kosovës në stadiumin “Stožice Sports Park”.

Kosova nuk arriti ta ruajë epërsinë që krijoi me golin e Vedat Muriqit në minutën e 58-të.

Pas vetëm pesë minutave, vendasit reaguan dhe në minutën e 63-të, Kurtic shënoi për 1-1.