‘ Saga Messi’ ka ende një rrugë të gjatë për të arritur përpara se të arrijë në një përfundim. Tani për tani, lojtari është i bindur se cikli i tij në Barcelona ka përfunduar dhe kjo është ajo që ai i shprehu Barçës me shkrim, përmes burofax, të martën. Klubi iu përgjigj menjëherë Messit për ta njoftuar se klauzola nuk ishte aktive tani dhe, si e tillë, ai do të bënte pjesë të skuadrës sezonin e ardhshëm.

Të dielën skuadra do të nënshtrohet të gjitha testeve PCR përpara fillimit të stërvitjes para-sezonit të hënën.

Pas pak, raportet në Argjentinë pretendonin se Messi nuk do të dilte në grevë. Leo është i vetëdijshëm se nëse dëshiron të lëvizë nuk mund të shkojë në luftë me klubin. Kjo është arsyeja pse Messi pritet të arrijë në Barcelonë të dielën për të marrë testet COVID-19 dhe më vonë të fillojë stërvitjen paraprake nëse nuk është arritur ndonjë marrëveshje. Barça e ka sqaruar se nuk do të negociojnë daljen e kapitenit të tyre dhe tani dyshojnë se ai do të paraqitet të dielën, përcjell portali rtv21.tv

Në fjalën që Messi tha se pretendon se po aktivizon klauzolën e tij “efektive nga 30 gushti”. Barça beson se nëse Messi paraqitet më 30 gusht për teste ose të 31-tën ai do të shkonte kundër informacionit që përmbahej në atë burofax.

Ndërsa avokatët e Messit mund të shohin se si interpretim i mesazhit fillestar, nuk ka asgjë që e ndalon Leon të dërgojë një burofax tjetër për të sqaruar qëndrimin e tij për një transferim të mundshëm./21Media