Gjigantët evropian Barcelona dhe Bayern Munich duan një biletë për në gjysmëfinale dhe pritet të zhvillojnë një ndeshje të zjarrtë në Estadio da Luz.

Trajnerët Quique Setien dhe Hansi Flick kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, Roberto, de Jong, Vidal, Suarez, Messi.

Bayern Munich: Neuer, Kimmich, Boateng, Alaba, Davies, Goretzka, Thiago, Perisic, Muller, Gnabry, Lewandowski.