Mesfushori është i interesuar për një aventurë të re. Mesfushori i Arsenalit, Matteo Guendouzi është në kontakt me një numër të madh të klubeve evropiane.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e huaja, tani në garë për mesfushorin francez kanë hyrë edhe skuadra si Barcelona dhe PSG.

Më parë për lojtarin e Arsenalit të interesuar kanë qenë edhe skuadra si Inter dhe Atletico Madrid. /kp