Dembele nuk luan deri në fund të sezonit

Dembele nuk luan deri në fund të sezonit

Barcelona ka marrë dritën e gjelbër për të transferuar një sulmues si pasojë e lëndimit të Ousmane Dembele, mirëpo ka vetëm 15 ditë në dispozicion që të arrijë marrëveshje.

Blaugranët kanë bërë kërkesë tek autoritet e sportit që t’u japin leje për përforcimin e skuadrës dhe ia kanë arritur qëllimit. Rregullat në Spanjë lejojnë transferimet jashtë afateve kalimtare në raste emergjente, ndërsa Barca duket se i plotëson kushtet.

Dembele nuk luan deri në fund të sezonit për shkak të ndërhyrjes kirurgjike, derisa talenti Ansu Fati është alternativa e vetme e dy sulmuesve të lartpërmendur.