Barcelona ka fituar ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Barcelona kishte raste të mira me Lionel Messi, dy herë, por fati nuk ishte më të.

Juventusi shënoi dy herë me Alvaro Moratan në këtë pjesë lojë, në minutat 15 dhe 30, por në të dyja rastet ishte pozitë jashtë loje.

Me këtë fitore Barcelona ka gjashtë pikë, ndërsa Juventusi tre.