Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1

Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1

Ndeshja e parë të fazës së 1/8 të Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Barcelonës ka përfunduar pa fitues me rezultat 1-1.

Në epërsi të parët kaluan Italianët me golin e Mertens në minutën e 30-të të ndeshjes,  kurse, rezultatin e barazoi Antoine Griezmann në minutën e 57-të.

Loja e kthimit në Camp Nou zhvillohet me 18 mars. /21Media