Barcelona më në fund kanë gjetur mbrojtësin e djathtë për të mbuluar pozitën e cila nuk u mbulua siç duhet që nga largimi i Dani Alves

Barcelona më në fund kanë gjetur mbrojtësin e djathtë për të mbuluar pozitën e cila nuk u mbulua siç duhet që nga largimi i Dani Alves

Bëhet fjalë për mbrojtësin e djathtë të Benficas, portugezin Nelsen Samedo, i cili ka rënë në radarin e Barcelonës pas një sezoni të mrekullueshëm me klubin portugez, shkruan rtv21.tv.

Semedo ka një klauzolë prej 69 milionë funtesh, dhe për një kohë të gjatë ka qenë i lidhur me një kalim të mundshëm tek Manchester United, mirëpo duket se Barcelona do të arrijë marrëveshje me klubin për futbollistin, me vlerë rreth 43 milionë funte./21Media