Për pesë vite Neymar kishte luajtur te Barcelona

Për pesë vite Neymar kishte luajtur te Barcelona

Huazim 1-vjeçar me të drejtë blerje, në stilin Coutinho-Bayern Munich.

Është kjo formula që sipas “RAC1”, Barcelona ka përgatitur për të prezantuar te drejtuesit e PSG ofertën zyrtare për yllin brazilian.

Burime të sigurta pranë klubit katalanas konfirmojnë në fakt se mes drejtuesve blaugrana ka shumë besim dhe optimizëm për finalizimin e suksesshëm të transaksionit me kampionët e Francës për të rikthyer Neymar në Spanjë.

Kujtojmë se për pesë vite Neymar kishte luajtur te Barcelona para transferimit të tij në PSG.