Barcelona është interesuar për mbrojtësin edhe gjatë afatit të verës. Mbrojtësi i Manchester City, Eric Garcia ka arritur marrëveshje me skuadrën katalunase.

Siç raporton Sport, Barcelona është afër për të nënshkruar me Eric Garcian e Manchester Cityt.

20 vjeçari ka arritur një marrëveshje me gjigantët spanjoll dhe do t’i bashkohet atyre këtë muaj nëse arrin një me Manchester City.

Nëse jo, ai do të largohet nga aty si lojtar i lirë në qershor.