Bashta ka thënë se para të gjithave është kalimi i situatës së krijuar nga koronavirusi

Bashta ka thënë se para të gjithave është kalimi i situatës së krijuar nga koronavirusi

Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha në një lidhje direkte në emisionin “Click” në RTV21, ka thënë se plani A, B dhe C për VV-në janë zgjedhjet e reja.Por, Basha ka theksuar se plani para këtyre është kalimi i situatës së krijuar nga koronavirusi.

Basha gjithashtu ka deklaruar se kjo situatë politike në vend ka ardhur si pasojë e mos mbajtjes së premtimeve nga partneri qeverisës në këtë rast LDK-ja./21Media