Vanessa prek të gjithë me postimin e saj

Vanessa prek të gjithë me postimin e saj

E gjithë bota u prek nga tragjedia e familjes Bryant. Shumë mesazhe ngushëllimi dhe lutje u thanë në drejtim të tyre, me rastin e vdekjes së Kobe dhe Gianna-s.

Katër ditë pas kësaj humbje të madhe, bashkëshortja e yllit të NBA-së, Vanessa Bryant, ka reaguar për herë të parë. Ajo zgjodhi të shkruaj për dhimbjen që po ndjen dhe falënderoi miliona njerëzit që treguan mbështetje dhe dashuri gjatë kësaj kohe të vështirë.

Vanessa tha se janë të shkatërruar nga kjo humbje, dhe se është e pamundur të imagjinojmë jetën pa ta, shkruan rtv21.tv

View this post on Instagram

 

My girls and I want to thank the millions of people who’ve shown support and love during this horrific time. Thank you for all the prayers. We definitely need them. We are completely devastated by the sudden loss of my adoring husband, Kobe — the amazing father of our children; and my beautiful, sweet Gianna — a loving, thoughtful, and wonderful daughter, and amazing sister to Natalia, Bianka, and Capri. We are also devastated for the families who lost their loved ones on Sunday, and we share in their grief intimately. There aren’t enough words to describe our pain right now. I take comfort in knowing that Kobe and Gigi both knew that they were so deeply loved. We were so incredibly blessed to have them in our lives. I wish they were here with us forever. They were our beautiful blessings taken from us too soon. I’m not sure what our lives hold beyond today, and it’s impossible to imagine life without them. But we wake up each day, trying to keep pushing because Kobe, and our baby girl, Gigi, are shining on us to light the way. Our love for them is endless — and that’s to say, immeasurable. I just wish I could hug them, kiss them and bless them. Have them here with us, forever. Thank you for sharing your joy, your grief and your support with us. We ask that you grant us the respect and privacy we will need to navigate this new reality. To honor our Team Mamba family, the Mamba Sports Foundation has set up the MambaOnThree Fund to help support the other families affected by this tragedy. To donate, please go to MambaOnThree.org. To further Kobe and Gianna’s legacy in youth sports, please visit MambaSportsFoundation.org. Thank you so much for lifting us up in your prayers, and for loving Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri and me. #Mamba #Mambacita #GirlsDad #DaddysGirls #Family ❤️

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

Kujtojmë se dje është identifikuar trupi i Kobe Bryant dhe tre personave të tjerë në rrënoja e helikopterit.

Mbetjet e nëntë personave janë gjetur në vendngjarje, por kufomat e pesë tjerëve, përfshirë vajzën 13-vjeçare të Bryant, Gianna, ende nuk janë identifikuar. Kjo është bërë e ditur nga mjeku ligjor i cili ndodhet në vendngjarje në tentim të identifikimit të gjithë kufomave./21Media