Liga Ballkanike në basketboll

Liga Ballkanike në basketboll

Ka përfunduar stinori vjeshtori i Ligës Ballkanike në basketboll . Peja , Rahoveci dhe Vllaznia e Shkodres  në këtë fazë zhgënjyen. Pjesa e dytë e këtij kampionati,  mundësi për realizimin e pritjeve dhe synimeve të tyre . Kampion I pjesës së parë , skuadra bullgare Akademik Bulteks 99 .(E pergaditi- Tomor Grabovci)./21Media