I mituri po punonte në këtë lokal

I mituri po punonte në këtë lokal

Dje në Fushë Kosovë, njësitë policore me autorizim të prokurorit të shtetit dhe urdhrit verbal të gjyqtarit të procedurës paraprake, kanë bastisur një lokal në të cilin kanë qenë duke u zhvilluar veprimtari të kundërligjshme të lojërave të fatit.

Si dëshmi njësitet policore kanë gjetur dhe kanë konfiskuar një Softuer, 4 shtëpiza kompjuteri, një DVR të kamerave të sigurisë, një printer të tiketave dhe një qese të zezë e mbushur me tiketa të luajtura.

Sipas policisë, është arrestuar një i mitur i cili po punonte në këtë lokal. Ndërsa pronari i lokalit ende nuk dihet se kush është.

“Për rastin janë njoftuar edhe inspektorët komunalë, kurse i dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.”, bën të ditur policia./21Media